Lubię czasem czytając ciekawy blog zajrzeć do pierwszego wpisu i zobaczyć, dotknąć, poczuć jak to się zaczęło. Widzę wtedy jak często początek określa kierunek, w którym podąża potem autor. Takie małe prywatne expose.

Ostróda

Ostróda

 

Czasem w programach telewizyjnych pytają właścicieli hoteli, restauracji czy innych miejsc o filozofię przyświecającą temu miejscu i ludziom z nim związanym. Początkowo słysząc to pytanie myślałam: „Ale głupie pytanie! A cóż to za filozofia otworzyć lokal czy hotel?” Kiedyś jednak miałam okazję być w pięknej, klimatycznej kawiarni. Urządzona była ze smakiem, stylowo, odrobinę staroświecko – moje klimaty. Kawa była pyszna, szarlotka świeżutka. Bajka.

I nagle pani kelnerka zapragnęła dostarczyć klientom odrobinę rozrywki – włączyła muzykę heavy metalową na maxa. To było jak uderzenie pięścią między oczy. Nic już nie pasowało do siebie. Lubię słuchać różnorodnej muzyki – czasem nawet heavy metalu, ale kontrast między klimatem, jaki chyba zamierzano stworzyć a tym, jaki stworzono, był na tyle rażący, że po chwili lokal się wyludnił. Zwyciężył gust, przemiłej zresztą, kelnerki. Zabrakło całościowego spojrzenia na projekt nazwany „kawiarnią”.

Wtedy zrozumiałam, że warto jest poświęcić czas i zastanowić się nad myślą przewodnią swoich działań tak żeby każde ogniwo pasowało do pozostałych. To nie takie proste jak mogłoby się wydawać. Zapisałam sobie kilka myśli najlepiej oddających mój punkt myślenia:

  • Świat jest najciekawszym miejscem do życia
  • Każdy człowiek ma w sobie interesującą cząstkę – czasem większą niż on sam
  • Nie bój się marzyć
  • Póki co, masz tylko jedną szansę – wykorzystaj ją
  • Życie jest piękne
  • Bądź kreatywny

No dobrze. Zaczynam i co dalej? Mam swój kawałek czasu i przestrzeni, i tyle pomysłów na jego wykorzystanie. Chcę, aby było barwnie i różnorodnie, tak jak barwne i różnorodne jest życie. Chcę dzielić się swoimi pracami, pomysłami i przemyśleniami. Na ten moment będzie to blog life stylowy. Mam nadzieję, że to, czym chcę się z Tobą podzielić zainteresuje Cię na tyle, że zechcesz tu wrócić. Wszystkie zdjęcia, prace i teksty na tej stronie będą mojego autorstwa. Jeśli będzie inaczej – postaram się zaznaczyć to wyraźnie. Jeśli zostawisz ślad po sobie w postaci komentarza, będzie mi miło.